KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14608566
nr 1460 8566
Gustaf Ankarcrona
(1869-1933), Sverige
Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 11 april 2022
kl 19:52:29
100 kr
200 kr
Gustaf Ankarcrona
Läs mer om Gustaf Ankarcrona